Inspiration day - Vzdělávání

Inspiration day je určený pro pohybové lektory, fyzioterapeuty a velmi zvídavé klienty.

Jedná se o výukové programy, které vznikly v průběhu mojí praxe a spojují původní učení techniky Pilates s potřebami dnešních klientů.

To znamená, že se v těchto vzdělávacích blocích snažím všechny své žáky naučit, jak udělat z původního repertoáru Pilates cviků modifikace tak, aby bylo cvičení přizpůsobeno dnešní populaci.

V průběhu svého studia techniky Pilates jsem se po absolvování certifikovaných školení na Mat work (práci na podložce) rozhodla, že chci tuto techniku poznat celou. Díky svojí první učitelce Renatě Sabongui jsem poznala spoustu zajímavých osobností ze světa Pilates a vystudovala jsem Pilates Teachers Training Program master teacher Kathy Corey a po úspěšném absolvování zkoušek jsem pokračovala dál ve studiu, a to již s přímou žačkou J. Pilatese s paní Lolitou san Miguel. Po dvou a půl letech práce s touto úžasnou dámou jsem obhájila svůj titul Master Teacher Pilates (second generation). V průběhu studia jsem svoje znalosti a praxi konzultovala s atestovanými fyzioterapeuty a vytvořila jsem si tak svoje vlastní „know how“. „Know how“ inspirované všemi mými učitely protkané mým vlastním přístupem ke zdravému a smysluplnému pohybu.

Původní sestavy Pilates cviků jak na strojích, tak na podložce vyžadují nekonečné množství modifikací, které jsou vhodné pro dnešního klienta. Nikdy dříve nebyl pohybový aparát člověka přetěžován tak, jak je tomu dnes. Pokud tedy chcete, aby cvičení bylo bezpečné a v souladu se svalovou, nervovou i kosterní soustavou a svaly byly tvořeny tzv. zevnitř těla jsou modifikace cviků jedinou cestou jak toho docílit.

Tyto vzdělávací bloky navštěvují jednak všichni lektoři a fyzioterapeuté, kteří pracují (pracovali) v našem studiu i lektoři a fyzioterapeuté z jiných studií i měst . U všech těchto mých žáků a kolegů naleznete v jejich učení spoustu modifikací Pilates cviků, které jsou Vašemu tělu ku prospěchu.

Seznam lektorů a fyzioterapeutů:
Benešová Martina Smolíková Lenka
Dočekalová Markéta Šustrová Kateřina
Hájková Lenka Tesařová Petra
Klečková Andrea Vališová Blanka
Lukášková Nicol Vítková Jana
Macháčková Bára Zabloudilová Lenka
Makešová Jana